Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulejowie

→ ogrodnik

→ pszczelarz

→ rolnik

→ monter sieci, instalacji  i  urządzeń sanitarnych (hydraulik)

→ murarz – tynkarz

→ betoniarz-zbrojarz

→ posadzkarz

→ dekarz

→ ślusarz

→ stolarz

→ fryzjer

→ sprzedawca

→ krawiec

→ elektryk

Oferta dla młodzieży w pozostałych szkołach średnich

► Liceum Ogólnokształcące

→ klasa biologiczno - chemiczna

→ klasa historyczno - geograficzna

► Technikum o specjalnościach:

→ technik geodeta

→ technik pojazdów samochodowych

→ technik organizacji usług gastronomicznych (NOWOŚĆ)

→ technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (NOWOŚĆ)

→ technik turystyki wiejskiej (NOWOŚĆ)

Praktyki wakacyjne dla zawodu technik organizacji usług gastronomicznych i technik turystyki wiejskiej uczniowie będą realizować w czterogwiazdkowym Hotelu NARVIL w Serocku oraz w pięciogwiazdkowym Hotelu Sheraton w Sopocie.

Kształcenie zaoczne

• Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych
  • Szkoła Policealna w zawodach:

- technik geodeta – 2 lata,

- technik pojazdów samochodowych

- technik bhp - 1,5 roku

- technik administracji – 2 lata

- technik rachunkowości – 2 lata,

Kursy kwalifikacyjne

Kurs przygotowujący do uzyskania zawodu rolnik - prowadzenie produkcji rolniczej R3. Czas kształcenia: 3 semestry, zajęcia 2 razy w miesiącu w piątek i sobotę (łączna liczba godzin – 572) Uzyskane kwalifikacje zawodowe pozwolą na korzystanie z programów UE.
W trakcie trwania kursu słuchacz może podjąć naukę na kolejnych kursach kwalifikacyjnych w celu otrzymania dyplomu w zakresie:
- technik agrobiznesu – kwalifikacja R6 – organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie.

- technik rolnik – kwalifikacja R16  - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej.

Czas kształcenia obejmuje realizację zajęć w okresie  1,2 semestru (łączna liczba godzin dla kwalifikacji - 306).

Absolwent zdobywa umiejętności do prowadzenia gospodarstw rolnych i agroturystycznych oraz nabywa prawo          do przejmowania i prowadzenia gospodarstw rolniczych.

Kurs przygotowujący do uzyskania zawodu pszczelarz - prowadzenie produkcji pszczelarskiej R4.

Czas kształcenia: 3 semestry, zajęcia 2 razy w miesiącu w piątek i sobotę (łączna liczba godzin – 572).
technik pszczelarz – kwalifikacja R17 – organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej i pszczelarskiej.  Czas kształcenia obejmuje realizację zajęć w okresie 1,2 semestru (łączna liczba godzin dla kwalifikacji - 306).

Powyższe kursy dają uprawnienia rolnicze i prawo do korzystania z unijnych środków finansowych

Kurs przygotowujący do uzyskania zawód sprzedawca - prowadzenie sprzedaży- z zakresu kwalifikacji K1. Czas kształcenia obejmuje realizację zajęć w okresie 1- 1,5 roku.
Po ukończeniu kursu słuchacz może podjąć naukę na kolejnych kursach kwalifikacyjnych w celu otrzymania dyplomu w zakresie:
technik  handlowiec – kwalifikacja K2 – prowadzenie działalności handlowej. Czas kształcenia obejmuje realizację zajęć w okresie 1 roku.

Ponadto od września 2014 r. rozpoczynamy organizację kursów w zawodach budowlanych: murarz - tynkarz, zbrojarz - betoniarz, posadzkarz.